ראשי   |   אודות   |   יצירת קשר  
054-5676367
 שעות מענה : 20:00 - 10:00
 

מדענים חסרי סבלנות השתמשו בטכניקת ציור במספרים ליצירת התמונה הראשונה מכוכב "מאדים"

27.03.2019 (12:00)
הידעתם, שמדענים עשו שימוש בנתונים גולמיים ליצירת התמונה הראשונה שלהם של הכוכב האדום מי שלא מכיר את נושא חקר החלל, הרי שההתקדמות הטכנולוגית שלו קרתה בין השנים 1950 ועד 1960.
 
יחד עם זאת, ההתקדמות לא הייתה מהירה כל כך עבור מדעני החלל שהייתה להם תשוקה עזה לחקור ולגעת במראות ובגופים אלו. דוגמא לכך הייתה כאשר החוקרים שהיו כה להוטים לקבל תמונות ממאדים, הם עשו זאת בעצמם ולא חיכו לעיבוד תמונות.בשנת 1964, נאס"א היתה עדיין במרחק של שנים מהנחיתה הראשונה על הירח. משימות שנכשלו וטכנולוגיות לא ברורות היו נפוצות - דבר שלא אפשר התקדמות משמעותית. יחד עם זאת, כאמור, סוכנות החלל היתה נחושה בדעתה ללמוד יותר על היקום. ב -28 בנובמבר 1964 יצאה החללית מארינר 4 למסלול המאדים.

עברו שבעה חודשים עד שהחללית הגיעה למאדים, וכשהגיעה לשם, היא בילתה שם רק 25 דקות. ב -14 ביולי 1965, מדענים התאספו כדי לחגוג. אבל למרות החגיגות, כאשר מקבלים 22 תמונות תקריב ב- 5.2 מיליון חתיכות של נתונים, כדי ליצור תמונה, צריך לתרגם את הנתונים ולעבד אותם - דבר שהיה מצריך זמן רב.

במקום להמתין, העובדים בקבוצת הטלקומוניקציה במעבדת ההנעה הסילונית של נאס"א צבעו ידנית את המספרים כדי ליצור ויזואליזציה מהירה ומלוכלכת של התמונות הגולמיות.
עם השלמת הפסיפס, עיצבו עובדי הטלקומוניקציה את הדמות שהושלמה והציגו אותה בפני המנהלים.

זה בעצם היה המעמד הראשון / התמונה הראשונה שאפשרה לראות כוכב אחר מקרוב. למחרת, מכשירי עיבוד מקצועיים יותר הפיק את התצלום עצמו, ומדענים יכלו להשוות את העבודה שלהם לזה של מעבד התמונה שלהם.

מדעני החלל של היום הם לא פחות להוטים, אבל טכנולוגיה טובה יותר הפכה את התמונות של מארינר 4 להיראות כמו משחק ילדים. 

צביעה לפי מספרים צרו קשר 

 
הוספת תגובה
RSS Feed